Porozmawiajmy o Skawinie
W poniedziałek, 23 stycznia w kawiarni “Tuczytam” odbyło się spotkanie otwarte z mieszkańcami Skawiny, w którym uczestniczyli przedstawiciele
Polski 2050 Szymona Hołowni: Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, adwokat Paweł Śliz oraz aktywistka Małgorzata Szostak.
Przedstawiciele partii powołali specjalny zespół, który zajmie się stworzeniem “Planu Dla Skawiny”, w ramach którego jego członkowie, podejmą się wsparcia w najbardziej palących dla lokalnej społeczności tematów. Na czele zespołu stanął Bartłomiej Szwed - zaangażowany społecznik, który zna i rozumie wyzwania z jakimi zmagają się mieszkańcy Skawiny.
Rozmowy z mieszkańcami dotyczyły najważniejszych lokalnych wyzwań, sytuacji w Małopolsce oraz całym kraju. Przedstawiono również 10 obietnicZa nami bardzo dobre spotkanie w Skawinie. Dobrze jest spotkać się z ludźmi, którzy szukają pomysłów i rozwiązań problemów w swojej okolicy. Z uwagą wysłuchaliśmy ich głosów, by spróbować zaproponować optymalne działania. Jak wiele innych społeczności martwią się o edukację, transport czy opiekę zdrowotną - podsumowała spotkanie Małgorzata Szostak.
zaprezentowanych w sobotę podczas Pierwszego Zjazdu Krajowego Partii Polska 2050 Szymona Hołowni w Łodzi.
Przewodniczący Rafał Komarewicz odniósł się do pomysłu elektrowni w każdym domu oraz jednolitej daniny.
Małgorzata Szostak, jako osoba wspierająca osoby w kryzysie ubóstwa,Dzięki uproszczeniu systemu podatkowego, małe i średnie przedsiębiorstwa uzyskają dużą ulgę w uciążliwej i drogiej księgowości. Natomiast wsparcie gospodarstw domowych w obniżeniu rachunków za prąd poprzez dofinansowanie odnawialnych źródeł energii, nie tylko poprawi kondycję środowiska, ale również pozwoli bogacić się społeczeństwu, a nie wielkim korporacjom - mówił Rafał Komarewicz.
Paweł Śliz odniósł się do obietnicy, która gwarantuje wszystkim uczniom w Polsce, umiejętność posługiwania się językiem angielskim, po ukończeniuSprawny system opieki zdrowotnej jest gwarantem kondycji całego społeczeństwa, a obecna sytuacja nie pozwala na reagowanie na czas, który dla chorych jest kluczowy. Osób starszych i borykających się z problemami finansowymi nie stać na kosztowne wizyty prywatne, dlatego państwo musi gwarantować krótki czas oczekiwania na pomoc medyczna - mówiła Małgorzata Szostak.
szkoły podstawowej.
Polskie dzieci, nie mogą pozostawać w tyle, za innymi uczniami krajów Unii Europejskiej. Przeładowane przeszłością programy nauczania, powinny zmienić się tak, aby skierować edukację w stronę przyszłości - mówił Paweł Śliz.